| Technology | GSM / HSPA / LTE |
| 2G bands | GSM 850 / 900 / 1800 / 1900 |
| 3G bands | HSDPA 850 / 900 / 2100 |
| 4G bands | 1, 3, 5, 8, 28, 34, 38, 39, 40, 41 |
| Speed | HSPA, LTE |
| Announced | 2019, November. Released 2019, December |
| Status | Discontinued |
| Dimensions | 162.2 x 76.5 x 8.9 mm (6.39 x 3.01 x 0.35 in) |
| Weight | 193 g (6.81 oz) |
| SIM |
Nano-SIM Nano-SIM + Nano-SIM |
| Type | IPS LCD |
| Size | 6.53 inches, 104.7 cm2 (~84.4% screen-to-body ratio) |
| Resolution | 1080 x 2340 pixels, 19.5:9 ratio (~395 ppi density) |
| OS | Android 9.0 (Pie), Funtouch 9.2 |
| Chipset | Mediatek MT6768 Helio P65 (12 nm) |
| CPU | Octa-core (2x2.0 GHz Cortex-A75 & 6x1.7 GHz Cortex-A55) |
| GPU | Mali-G52 MC2 |
| Card slot | microSDXC (dedicated slot) |
| Internal |
128GB 6GB RAM eMMC 5.1 |
| Primary Camera | 16 MP, f/1.8, (wide), PDAF |
| Second Camera | 8 MP, f/2.2, 13mm (ultrawide) |
| Third Camera | 2 MP, f/2.4, (macro) |
| Features | LED flash, HDR, panorama |
| Video | 1080p@30fps |
| Primary Camera | 16 MP, f/2.0, 26mm (wide), 1/3.06", 1.0µm |
| Features | HDR |
| Video | 1080p@30fps |
| Loudspeaker | Yes |
| 3.5mm jack | Yes |
| WLAN | Wi-Fi 802.11 a/b/g/n/ac, dual-band, Wi-Fi Direct |
| Bluetooth | 5.0, A2DP, LE |
| Positioning | GPS, GLONASS, BDS |
| NFC | No |
| Radio | FM radio |
| USB | microUSB 2.0, OTG |
| Sensors | Fingerprint (rear-mounted), accelerometer, proximity, compass |
| Type | 5000 mAh, non-removable |
| Charging |
18W wired 5W reverse wired |
| Colors | Magnetic Black, Spring White, Blue |
| Models | V1934A |
| Price | About 190 EUR |
All specifications are provided as-is and may contain errors; we do our best to keep the information accurate but recommend re-verifying before purchase.