| Technology | GSM / CDMA / HSPA / CDMA2000 / LTE / 5G |
| 2G bands |
GSM 850 / 900 / 1800 / 1900 CDMA 800 |
| 3G bands |
HSDPA 850 / 900 / 1700(AWS) / 1900 / 2100 CDMA2000 1x |
| 4G bands | LTE |
| 5G bands | SA/NSA |
| Speed | HSPA, LTE, 5G |
| Announced | 2023, July 05 |
| Status | Available. Released 2023, July 05 |
| Dimensions | 163.6 x 75.5 x 8 mm (6.44 x 2.97 x 0.31 in) |
| Weight | 185 g (6.53 oz) |
| SIM | Nano-SIM + Nano-SIM |
| Ingress Protection |
IP53 dust protected and water resistant (vertical water sprays) |
| Type | AMOLED, 1B colors, 120Hz, 1200 nits (peak) |
| Size | 6.78 inches, 112.6 cm2 (~91.2% screen-to-body ratio) |
| Resolution | 1220 x 2652 pixels, 19.5:9 ratio (~431 ppi density) |
| OS | Android 13, Magic OS 7.1 |
| Chipset | Qualcomm SM6450 Snapdragon 6 Gen 1 (4 nm) |
| CPU | Octa-core (4x2.2 GHz Cortex-A78 & 4x1.8 GHz Cortex-A55) |
| GPU | Adreno 710 |
| Card slot | No |
| Internal | 128GB 8GB RAM, 256GB 8GB RAM, 256GB 12GB RAM, 512GB 12GB RAM, 512GB 16GB RAM |
| Primary Camera | 108 MP, f/1.8, (wide), 1/1.67", PDAF |
| Second Camera | 2 MP, f/2.4, (macro) |
| Features | LED flash, panorama, HDR |
| Video | 4K@30fps, 1080p@30fps |
| Primary Camera | 8 MP, f/2.0, (wide) |
| Video | 1080p@30fps |
| Loudspeaker | Yes |
| 3.5mm jack | No |
| Alert Types | 24-bit/192kHz Hi-Res audio |
| WLAN | Wi-Fi 802.11 a/b/g/n/ac, dual-band, Wi-Fi Direct |
| Bluetooth | 5.1, A2DP, LE |
| Positioning | GPS, GLONASS, GALILEO, BDS |
| NFC | No |
| Infrared Port | Yes |
| Radio | No |
| USB | USB Type-C 2.0, OTG |
| Sensors | Fingerprint (under display, optical), accelerometer, gyro, proximity, compass |
| Type | Li-Po 5800 mAh |
| Charging |
35W wired 6W reverse wired |
| Colors | Black, Blue, Silver, Orange |
| Models | ALI-AN00 |
| Price | About 180 EUR |
All specifications are provided as-is and may contain errors; we do our best to keep the information accurate but recommend re-verifying before purchase.