| Technology | GSM / HSPA / LTE |
| 2G bands | GSM 850 / 900 / 1800 / 1900 |
| 3G bands | HSDPA 850 / 900 / 2100 |
| 4G bands |
1, 3, 5, 8, 28, 38, 39, 40, 41 - IN, CN 1, 3, 5, 8 - VN |
| Speed | HSPA, LTE |
| Announced | 2024, June 25 |
| Status | Available. Released 2024, June 25 |
| Dimensions | 127.3 x 54.2 x 11.6 mm (5.01 x 2.13 x 0.46 in) |
| Weight | - |
| SIM |
Nano-SIM + Nano-SIM Flashlight |
| Type | TFT LCD |
| Size | 2.8 inches, 24.3 cm2 (~35.2% screen-to-body ratio) |
| Resolution | 240 x 320 pixels, 4:3 ratio (~143 ppi density) |
| Chipset | Unisoc T107 (22 nm) |
| CPU | 1.0 GHz Cortex-A7 |
| Card slot | microSDHC |
| Internal | 128MB 64MB RAM |
| PhoneBook | Yes |
| Call Records | Yes |
| Loudspeaker | Yes |
| 3.5mm jack | Yes |
| WLAN | No |
| Bluetooth | 5.0, A2DP, LE |
| Positioning | No |
| NFC | No |
| Radio | Wireless FM radio |
| USB | USB Type-C |
| Sensors | No |
| Messaging | SMS |
| Games | Yes |
| Java | No |
| Extras |
MP3 player Cloud Apps portal |
| Type | Li-Ion 1450 mAh, removable |
| Colors | Black, Peach |
| Price | About 40 EUR |
All specifications are provided as-is and may contain errors; we do our best to keep the information accurate but recommend re-verifying before purchase.