| Technology | GSM / HSPA / LTE / 5G |
| 2G bands | GSM 850 / 900 / 1800 / 1900 |
| 3G bands | HSDPA 800 / 850 / 900 / 1700(AWS) / 1900 / 2100 |
| 4G bands | 1, 2, 3, 4, 5, 7, 8, 12, 13, 17, 18, 19, 20, 25, 26, 28, 34, 38, 39, 40, 41, 66, 71 |
| 5G bands | 1, 2, 3, 5, 7, 8, 20, 25, 28, 38, 41, 66, 77, 78 SA/NSA |
| Speed | HSPA, LTE, 5G |
| Announced | 2023, July 19 |
| Status | Available. Released 2023, August 07 |
| Dimensions | 180.2 x 80.8 x 17.8 mm (7.09 x 3.18 x 0.70 in) |
| Weight | 395 g (13.93 oz) |
| SIM | Nano-SIM + Nano-SIM |
| Ingress Protection | IP68/IP69K dust tight and water resistant (high pressure water jets; immersible up to 1.5m for 30 min) |
| Type | IPS LCD, 90Hz |
| Size | 6.78 inches, 109.2 cm2 (~75.0% screen-to-body ratio) |
| Resolution |
1080 x 2460 pixels (~396 ppi density) Secondary screen on the back |
| OS | Android 13 |
| Chipset | Mediatek Dimensity 700 (7 nm) |
| CPU | Octa-core (2x2.2 GHz Cortex-A76 & 6x2.0 GHz Cortex-A55) |
| GPU | Mali-G57 MC2 |
| Card slot | microSDXC (dedicated slot) |
| Internal | 256GB 12GB RAM |
| Primary Camera | 100 MP, (wide), PDAF |
| Second Camera | 24 MP, (night vision camera), 2 IR emitters |
| Third Camera | 5 MP (macro) |
| Features | LED flash |
| Video | Yes |
| Primary Camera | 32 MP |
| Video | Yes |
| Loudspeaker | Yes |
| 3.5mm jack | Unspecified |
| WLAN | Wi-Fi 802.11 a/b/g/n/ac, dual-band |
| Bluetooth | 5.1, A2DP, LE |
| Positioning | GPS, GLONASS, GALILEO, BDS |
| NFC | Yes |
| Radio | Unspecified |
| USB | USB Type-C, OTG |
| Sensors | Fingerprint (side-mounted), accelerometer, gyro, proximity, compass |
| Type | 10600 mAh |
| Charging | 33W wired |
| Colors | Black, Black/Red |
| Price | About 280 EUR |
All specifications are provided as-is and may contain errors; we do our best to keep the information accurate but recommend re-verifying before purchase.