| Technology | GSM / HSPA / LTE |
| 2G bands | GSM 850 / 900 / 1800 / 1900 |
| 3G bands | HSDPA 800 / 850 / 900 / 1700(AWS) / 1900 / 2100 |
| 4G bands | 1, 2, 3, 4, 5, 7, 8, 12, 13, 17, 18, 19, 20, 26, 28, 38, 39, 40, 41, 66 |
| Speed | HSPA, LTE |
| Announced | 2023 |
| Status | Available. Released 2023 |
| Dimensions | 169.9 x 80.2 x 20 mm (6.69 x 3.16 x 0.79 in) |
| Weight | 382 g (13.47 oz) |
| SIM | Nano-SIM + Nano-SIM |
| Ingress Protection |
IP68/IP69K dust tight and water resistant (high pressure water jets; immersible up to 1.5m for 30 min) 5000 lumens flashlight Infrared flashlight |
| Type | IPS LCD |
| Size | 6.5 inches, 102.0 cm2 (~74.9% screen-to-body ratio) |
| Resolution | 1080 x 2400 pixels, 20:9 ratio (~405 ppi density) |
| OS | Android 13 |
| Chipset | Mediatek MT8788V/WA |
| CPU | Octa-core (4x2.0 GHz Cortex-A73 & 4x2.0 GHz Cortex-A53) |
| Card slot | microSDXC (uses shared SIM slot) |
| Internal | 256GB 8GB RAM |
| Primary Camera | 48 MP, (wide), PDAF |
| Second Camera | 20 MP, (night vision camera), 2 IR emitters |
| Third Camera | 2 MP (macro) |
| Features | LED flash |
| Video | Yes |
| Primary Camera | 16 MP |
| Video | Yes |
| Loudspeaker | Yes |
| 3.5mm jack | Unspecified |
| WLAN | Wi-Fi 802.11 a/b/g/n/ac, dual-band |
| Bluetooth | 4.2, A2DP |
| Positioning | GPS, GLONASS, GALILEO |
| NFC | Yes |
| Radio | Unspecified |
| USB | USB Type-C, OTG |
| Sensors | Fingerprint (side-mounted), accelerometer, gyro, proximity, compass |
| Type | 10600 mAh |
| Charging |
33W wired Reverse wired |
| Colors | Black |
| Price | About 210 EUR |
All specifications are provided as-is and may contain errors; we do our best to keep the information accurate but recommend re-verifying before purchase.