| Technology | GSM / HSPA / LTE |
| 2G bands | GSM 850 / 900 / 1800 / 1900 |
| 3G bands | HSDPA 850 / 900 / 2100 |
| 4G bands | LTE |
| Speed | HSPA, LTE |
| Announced | 2023, May |
| Status | Available. Released 2023, May |
| Dimensions | 9.8 mm thickness |
| Weight | 210 g (7.41 oz) |
| SIM | Nano-SIM + Nano-SIM |
| Type | IPS LCD, 450 nits |
| Size | 6.8 inches, 111.6 cm2 |
| Resolution | 720 x 1600 pixels, 20:9 ratio (~258 ppi density) |
| OS | Android 13 |
| Chipset | Unisoc T606 (12 nm) |
| CPU | Octa-core (2x1.6 GHz Cortex-A75 & 6x1.6 GHz Cortex-A55) |
| GPU | Mali-G57 MP1 |
| Card slot | microSDXC (dedicated slot) |
| Internal | 256GB 8GB RAM |
| Primary Camera |
50 MP, (wide), AF Other unspecified cameras |
| Features | LED flash, panorama |
| Video | 1080p@30fps |
| Primary Camera | 5 MP |
| Video | Yes |
| Loudspeaker | Yes |
| 3.5mm jack | Yes |
| WLAN | Yes |
| Bluetooth | 5.0, A2DP, LE |
| Positioning | GPS, GLONASS, GALILEO, BDS |
| NFC | No |
| Radio | Unspecified |
| USB | USB Type-C 2.0 |
| Sensors | Fingerprint (rear-mounted); unspecified sensors |
| Type | Li-Po 5150 mAh |
| Colors | Gray, Blue, Orange |
| Price | About 160 EUR |
All specifications are provided as-is and may contain errors; we do our best to keep the information accurate but recommend re-verifying before purchase.