| Technology | GSM / HSPA / LTE |
| 2G bands | GSM 850 / 900 / 1800 / 1900 |
| 3G bands | HSDPA 850 / 900 / 1700(AWS) / 1900 / 2100 |
| 4G bands | 1, 2, 3, 4, 5, 7, 8, 12, 17, 20, 26, 28, 40, 41, 66 |
| Speed | HSPA, LTE |
| Announced | 2025 |
| Status | Available. Released 2025 |
| Dimensions | 163.6 x 75.8 x 9.2 mm (6.44 x 2.98 x 0.36 in) |
| Weight | 191.8 g (6.77 oz) |
| SIM | Nano-SIM + Nano-SIM |
| Type | IPS LCD, 600 nits |
| Size | 6.56 inches, 103.4 cm2 (~83.4% screen-to-body ratio) |
| Resolution | 720 x 1612 pixels, 20:9 ratio (~269 ppi density) |
| Protection | Mohs level 7 |
| OS | Android 15, DokeOS 4.2 |
| Chipset | Unisoc Tiger T603 |
| CPU | Octa-core 1.6 GHz Cortex-A55 |
| GPU | IMG8322 |
| Card slot | microSDXC (dedicated slot) |
| Internal |
64GB 4GB RAM, 128GB 4GB RAM eMMC 5.1 |
| Primary Camera | 13 MP, f/2.0, (wide), 1/4.0" |
| Features | LED flash, HDR, panorama |
| Video | 1080p@30fps |
| Primary Camera | 8 MP, f/2.2, (wide), 1/5.0" |
| Features | HDR |
| Video | 1080p@30fps |
| Loudspeaker | Yes |
| 3.5mm jack | Yes |
| WLAN | Wi-Fi 802.11 b/g/n |
| Bluetooth | 4.2, A2DP |
| Positioning | GPS, GLONASS, GALILEO |
| NFC | No |
| Radio | FM radio |
| USB | USB Type-C, OTG |
| Sensors | Accelerometer, proximity |
| Type | Li-Po 5000 mAh |
| Charging | 10W wired |
| Colors | Black, Blue |
| Energy | Class B |
| Battery | 49:21h endurance, 800 cycles |
| Free fall | Class C (108 falls) |
| Repairability | Class B |
All specifications are provided as-is and may contain errors; we do our best to keep the information accurate but recommend re-verifying before purchase.