| Technology | GSM / CDMA / HSPA / CDMA2000 / LTE / 5G |
| 2G bands |
GSM 850 / 900 / 1800 / 1900 CDMA 800 |
| 3G bands |
HSDPA 850 / 1700(AWS) / 1900 / 2100 CDMA2000 1x |
| 4G bands | 1, 3, 4, 5, 8, 28, 34, 38, 39, 40, 41 |
| 5G bands | 1, 3, 5, 8, 28, 38, 40, 41, 77, 78 SA/NSA |
| Speed | HSPA, LTE, 5G |
| Announced | 2023, October 27 |
| Status | Available. Released 2023, October 27 |
| Dimensions | 164.4 x 74.9 x 7.6 mm (6.47 x 2.95 x 0.30 in) |
| Weight | 172 g or 183 g (6.07 oz) |
| SIM | Nano-SIM + Nano-SIM |
| Ingress Protection | IP54 dust protected and water resistant (water splashes) |
| Type | AMOLED, 120Hz, 1300 nits (peak) |
| Size | 6.78 inches, 111.0 cm2 (~90.1% screen-to-body ratio) |
| Resolution | 1080 x 2400 pixels, 20:9 ratio (~388 ppi density) |
| OS | Android 13, OriginOS 3 |
| Chipset | Qualcomm SM6375 Snapdragon 695 5G (6 nm) |
| CPU | Octa-core (2x2.2 GHz Kryo 660 Gold & 6x1.7 GHz Kryo 660 Silver) |
| GPU | Adreno 619 |
| Card slot | No |
| Internal |
128GB 8GB RAM, 256GB 8GB RAM, 256GB 12GB RAM, 512GB 12GB RAM UFS 2.2 |
| Primary Camera | 64 MP, f/1.8, (wide), PDAF, OIS |
| Second Camera | 2 MP, f/2.4, (depth) |
| Features | LED flash, HDR, panorama |
| Video | 1080p@30fps |
| Primary Camera | 8 MP, f/2.0, (wide) |
| Video | 1080p@30fps |
| Loudspeaker | Yes |
| 3.5mm jack | No |
| WLAN | Wi-Fi 802.11 a/b/g/n/ac, dual-band, Wi-Fi Direct |
| Bluetooth | 5.1, A2DP, LE, aptX HD, aptX Adaptive |
| Positioning | GPS, GLONASS, GALILEO, BDS, QZSS |
| NFC | No |
| Radio | No |
| USB | USB Type-C 2.0, OTG |
| Sensors | Fingerprint (under display, optical), accelerometer, gyro, proximity, compass |
| Type | 5000 mAh |
| Charging |
44W wired Reverse wired |
| Colors | Blue, Green, Black |
| Models | V2313A |
| Price | About 180 EUR |
All specifications are provided as-is and may contain errors; we do our best to keep the information accurate but recommend re-verifying before purchase.