| Technology | GSM / HSPA / LTE |
| 2G bands | GSM 850 / 900 / 1800 / 1900 |
| 3G bands | HSDPA 900 / 2100 |
| 4G bands | 1, 3, 7, 8, 20 |
| Speed | HSPA, LTE |
| Announced | 2022, November 22 |
| Status | Available. Released 2022, November 25 |
| Dimensions | 164.2 x 62 x 9.1 mm (6.46 x 2.44 x 0.36 in) |
| Weight | 183.6 g (6.49 oz) |
| SIM | Nano-SIM + Nano-SIM |
| Type | IPS LCD |
| Size | 6.5 inches, 102.0 cm2 (~100.2% screen-to-body ratio) |
| Resolution | 720 x 1600 pixels, 20:9 ratio (~270 ppi density) |
| OS | Android 12, Doke OS G0 3.0 |
| Chipset | Unisoc SC9863A1 (22 nm) |
| CPU | Octa-core (4x1.6 GHz Cortex-A55 & 4x1.2 GHz Cortex-A55) |
| GPU | PowerVR GE8322 |
| Card slot | microSDXC (uses shared SIM slot) |
| Internal |
32GB 2GB RAM eMMC |
| Primary Camera |
13 MP other unspecified camera |
| Features | LED flash |
| Video | 1080p@30fps |
| Primary Camera | 5 MP |
| Video | Yes |
| Loudspeaker | Yes |
| 3.5mm jack | Yes |
| WLAN | Wi-Fi 802.11 b/g/n |
| Bluetooth | 4.2, A2DP |
| Positioning | GPS, GLONASS, GALILEO |
| NFC | No |
| Radio | Unspecified |
| USB | microUSB 2.0 |
| Sensors | Unspecified |
| Type | 5180 mAh |
| Colors | Polar Night, Vitality Green, Ice Blue |
| Price | About 100 EUR |
All specifications are provided as-is and may contain errors; we do our best to keep the information accurate but recommend re-verifying before purchase.