| Technology | GSM / CDMA / HSPA / CDMA2000 / LTE / 5G |
| 2G bands |
GSM 850 / 900 / 1800 / 1900 CDMA 800 |
| 3G bands |
HSDPA 800 / 850 / 900 / 1700(AWS) / 1900 / 2100 CDMA2000 1x |
| 4G bands | LTE |
| 5G bands | SA/NSA |
| Speed | HSPA, LTE, 5G |
| Announced | 2023, November 23 |
| Status | Available. Released 2023, November 23 |
| Dimensions | 163.7 x 74.7 x 8.2 mm or 8.5 mm |
| Weight | 195 g (6.88 oz) |
| SIM | Nano-SIM + Nano-SIM |
| Type | OLED, 1B colors, 120Hz, HDR, 2600 nits (peak) |
| Size | 6.78 inches, 111.5 cm2 (~91.2% screen-to-body ratio) |
| Resolution | 1224 x 2700 pixels (~437 ppi density) |
| OS | Android 13, MagicOS 7.2 |
| Chipset | Qualcomm SM8550-AB Snapdragon 8 Gen 2 (4 nm) |
| CPU | Octa-core (1x3.2 GHz Cortex-X3 & 2x2.8 GHz Cortex-A715 & 2x2.8 GHz Cortex-A710 & 3x2.0 GHz Cortex-A510) |
| GPU | Adreno 740 |
| Card slot | No |
| Internal | 256GB 12GB RAM, 256GB 16GB RAM, 512GB 16GB RAM, 1TB 16GB RAM |
| Primary Camera | 50 MP, f/2.0, 27mm (wide), 1/1.56", 1.0µm, PDAF, OIS |
| Second Camera | 32 MP, f/2.4, (telephoto), PDAF, OIS, 2.5x optical zoom |
| Third Camera | 12 MP, f/2.2, 112˚ (ultrawide), AF |
| Features | LED flash, HDR, panorama |
| Video | 4K@30fps, 1080p@30/60fps, gyro-EIS, OIS |
| Primary Camera | 50 MP, f/2.0 |
| Second Camera | 2 MP, f/2.4, (depth) |
| Features | HDR |
| Video | 4K@30fps, 1080p@30fps, gyro-EIS |
| Loudspeaker | Yes, with stereo speakers |
| 3.5mm jack | No |
| WLAN | Wi-Fi 802.11 a/b/g/n/ac/6, dual-band, Wi-Fi Direct |
| Bluetooth | 5.3, A2DP, LE, aptX HD |
| Positioning | GPS, GALILEO, GLONASS, BDS, QZSS |
| NFC | Yes |
| Radio | No |
| USB | USB Type-C 2.0, OTG |
| Sensors | Fingerprint (under display, optical), accelerometer, gyro, compass, ultrasound proximity |
| Type | Li-Po 5000 mAh |
| Charging |
100W wired, 50% in 10 min 66W wireless, 100% in 42 min 5W reverse wired Reverse wireless |
| Colors | Black, Silver, Blue, Violet |
| Models | MAA-AN10 |
| Price | About 440 EUR |
All specifications are provided as-is and may contain errors; we do our best to keep the information accurate but recommend re-verifying before purchase.