| Technology | GSM / HSPA / LTE / 5G |
| 2G bands | GSM 850 / 900 / 1800 / 1900 |
| 3G bands | HSDPA 850 / 900 / 1700(AWS) / 1900 / 2100 |
| 4G bands | LTE |
| 5G bands | SA/NSA |
| Speed | HSPA, LTE, 5G |
| Announced | 2022, March 23 |
| Status | Available. Released 2022, April 26 |
| Dimensions | 166 x 75.8 x 8 mm (6.54 x 2.98 x 0.31 in) |
| Weight | 189 g (6.67 oz) |
| Build | Glass front, plastic frame, plastic back |
| SIM | Nano-SIM + Nano-SIM |
| Type | IPS LCD, 120Hz |
| Size | 6.81 inches, 112.3 cm2 (~89.3% screen-to-body ratio) |
| Resolution | 1080 x 2388 pixels (~385 ppi density) |
| OS | Android 11, Magic UI 4.2 |
| Chipset | Qualcomm SM6375 Snapdragon 695 5G (6 nm) |
| CPU | Octa-core (2x2.2 GHz Kryo 660 Gold & 6x1.7 GHz Kryo 660 Silver) |
| GPU | Adreno 619 |
| Card slot | No |
| Internal | 128GB 6GB RAM, 128GB 8GB RAM |
| Primary Camera | 48 MP, f/1.8, 26mm (wide), PDAF |
| Second Camera |
2 MP (macro) Auxiliary lens |
| Features | LED flash, panorama, HDR |
| Video | 1080p@30fps |
| Primary Camera | 16 MP, f/2.5 |
| Video | 1080p@30fps |
| Loudspeaker | Yes |
| 3.5mm jack | No |
| WLAN | Wi-Fi 802.11 a/b/g/n/ac, dual-band, Wi-Fi Direct |
| Bluetooth | 5.1, A2DP, LE |
| Positioning | GPS, GLONASS, BDS |
| NFC | Yes |
| Radio | No |
| USB | USB Type-C 2.0, OTG |
| Sensors | Fingerprint (side-mounted), accelerometer, gyro, compass |
| Type | Li-Po 4800 mAh |
| Charging | 66W wired |
| Colors | Titanium Silver, Ocean Blue, Midnight Black |
| Models | ANY-LX1, ANY-LX2, ANY-LX3 |
| Price | About 180 EUR |
| Performance |
AnTuTu: 387218 (v9) GeekBench: 1906 (v5.1) GFXBench: 17fps (ES 3.1 onscreen) |
| Display | 1229:1 contrast ratio, 535 nits max brightness (measured) |
| Camera | Photo / Video |
| Loudspeaker | -34.0 LUFS (Poor) |
| Battery(old) | Endurance rating 104h |
All specifications are provided as-is and may contain errors; we do our best to keep the information accurate but recommend re-verifying before purchase.