| Technology | GSM / CDMA / HSPA / CDMA2000 / LTE / 5G |
| 2G bands |
GSM 850 / 900 / 1800 / 1900 CDMA 800 |
| 3G bands |
HSDPA 850 / 900 / 1800 / 1900 / 2100 CDMA2000 1x |
| 4G bands | 1, 3, 5, 8, 34, 38, 39, 40, 41 |
| 5G bands | 1, 5, 8, 28, 41, 78 SA/NSA |
| Speed | HSPA, LTE, 5G |
| Announced | 2023, July 05 |
| Status | Available. Released 2023, July 05 |
| Dimensions | 163.3 x 75.1 x 8.4 mm (6.43 x 2.96 x 0.33 in) |
| Weight | 188 g (6.63 oz) |
| SIM | Nano-SIM + Nano-SIM |
| Type | TFT LCD, 90Hz |
| Size | 6.56 inches, 103.4 cm2 (~84.3% screen-to-body ratio) |
| Resolution | 720 x 1612 pixels, 20:9 ratio (~269 ppi density) |
| OS | Android 13, Magic OS 7.1 |
| Chipset | Qualcomm SM4350-AC Snapdragon 480+ 5G (8 nm) |
| CPU | Octa-core (2x2.2 GHz Kryo 460 & 6x1.9 GHz Kryo 460) |
| GPU | Adreno 619 |
| Card slot | No |
| Internal | 128GB 6GB RAM, 128GB 8GB RAM, 256GB 8GB RAM |
| Primary Camera | 13 MP, f/1.8, (wide), PDAF |
| Second Camera | 2 MP, f/2.4, (depth) |
| Features | LED flash, HDR, panorama |
| Video | 1080p@30fps |
| Primary Camera | 5 MP, f/2.2, (wide) |
| Video | 1080p@30fps |
| Loudspeaker | Yes |
| 3.5mm jack | Yes |
| Alert Types | 24-bit/192kHz Hi-Res audio |
| WLAN | Wi-Fi 802.11 a/b/g/n/ac, dual-band, Wi-Fi Direct |
| Bluetooth | 5.1, A2DP, LE, aptX HD |
| Positioning | GPS, GLONASS, GALILEO, BDS |
| NFC | No |
| Radio | No |
| USB | USB Type-C 2.0, OTG |
| Sensors | Fingerprint (side-mounted), accelerometer, proximity, compass |
| Type | Li-Po 5200 mAh |
| Charging | 10W wired |
| Colors | Blue, Mint, Black, Purple |
| Models | WDY-AN00 |
| Price | About 180 EUR |
All specifications are provided as-is and may contain errors; we do our best to keep the information accurate but recommend re-verifying before purchase.