| Technology | GSM / CDMA / HSPA / CDMA2000 / LTE / 5G |
| 2G bands |
GSM 850 / 900 / 1800 / 1900 CDMA 800 |
| 3G bands |
HSDPA 850 / 900 / 1900 / 2100 CDMA2000 1x |
| 4G bands | LTE |
| 5G bands | SA/NSA |
| Speed | HSPA, LTE, 5G |
| Announced | 2024, September 26 |
| Status | Available. Released 2024, September 26 |
| Dimensions | 163.6 x 75.3 x 8.4 mm (6.44 x 2.96 x 0.33 in) |
| Weight | 190 g (6.70 oz) |
| SIM | Nano-SIM + Nano-SIM |
| Type | TFT LCD, 90Hz, 780 nits (peak) |
| Size | 6.56 inches, 103.4 cm2 (~83.9% screen-to-body ratio) |
| Resolution | 720 x 1612 pixels, 20:9 ratio (~269 ppi density) |
| OS | Android 14, Magic OS 8 |
| Chipset | Mediatek Dimensity 6100+ (6 nm) |
| CPU | Octa-core (2x2.2 GHz Cortex-A76 & 6x2.0 GHz Cortex-A55) |
| GPU | Mali-G57 MC2 |
| Card slot | No |
| Internal | 128GB 6GB RAM, 256GB 8GB RAM, 256GB 12GB RAM |
| Primary Camera | 13 MP, f/1.8, (wide) |
| Features | LED flash, HDR, panorama |
| Video | 1080p@30fps |
| Primary Camera | 5 MP, f/2.2, (wide) |
| Video | 1080p@30fps |
| Loudspeaker | Yes |
| 3.5mm jack | Yes |
| WLAN | Wi-Fi 802.11 a/b/g/n/ac, dual-band, Wi-Fi Direct |
| Bluetooth | 5.3, A2DP, LE, aptX HD |
| Positioning | GPS, GLONASS, GALILEO, BDS |
| NFC | No |
| Radio | No |
| USB | USB Type-C 2.0, OTG |
| Sensors | Fingerprint (side-mounted), accelerometer, proximity, compass |
| Type | Li-Po 5200 mAh |
| Charging |
10W wired 2.5W reverse wired |
| Colors | Black, Blue |
| Models | JDY-AN00 |
| Price | About 100 EUR |
All specifications are provided as-is and may contain errors; we do our best to keep the information accurate but recommend re-verifying before purchase.