| Technology | GSM / CDMA / HSPA / CDMA2000 / LTE / 5G |
| 2G bands |
GSM 850 / 900 / 1800 / 1900 CDMA 800 |
| 3G bands |
HSDPA 850 / 900 / 1700(AWS) / 1900 / 2100 CDMA2000 1x |
| 4G bands | LTE |
| 5G bands | SA/NSA |
| Speed | HSPA, LTE, 5G |
| Announced | 2024, October 16 |
| Status | Available. Released 2024, October 25 |
| Dimensions | 162.8 x 75.5 x 8 mm (6.41 x 2.97 x 0.31 in) |
| Weight | 188 g (6.63 oz) |
| Build | Glass front, plastic back |
| SIM |
Nano-SIM + Nano-SIM Waterproof Drop resistant up to 2m |
| Type | AMOLED, 1B colors, 120Hz, 3000 (peak) |
| Size | 6.78 inches, 111.5 cm2 (~90.7% screen-to-body ratio) |
| Resolution | 1224 x 2700 pixels (~437 ppi density) |
| Protection | Tempered glass |
| OS | Android 14, Magic OS 8 |
| Chipset | Qualcomm SM6450 Snapdragon 6 Gen 1 (4 nm) |
| CPU | Octa-core (4x2.2 GHz Cortex-A78 & 4x1.8 GHz Cortex-A55) |
| GPU | Adreno 710 |
| Card slot | No |
| Internal | 128GB 8GB RAM, 256GB 8GB RAM, 256GB 12GB RAM, 512GB 12GB RAM |
| Primary Camera | 108 MP, f/1.8, (wide), 1/1.67", PDAF |
| Features | LED flash, panorama, HDR |
| Video | 4K@30fps, 1080p@30fps |
| Primary Camera | 8 MP, f/2.0, (wide) |
| Video | 1080p@30fps |
| Loudspeaker | Yes, with stereo speakers |
| 3.5mm jack | No |
| WLAN | Wi-Fi 802.11 a/b/g/n/ac, dual-band, Wi-Fi Direct |
| Bluetooth | 5.1, A2DP, LE, aptX HD |
| Positioning | GPS, GLONASS, GALILEO, BDS |
| NFC | No |
| Radio | No |
| USB | USB Type-C 2.0, OTG |
| Sensors |
Fingerprint (under display, optical), accelerometer, gyro, proximity (ultrasound), compass Satellite connectivity support |
| Type | Si/C Li-Ion 6600 mAh |
| Charging |
66W wired 5W reverse wired |
| Colors | Black, Green, Silver, Orange |
| Models | BRP-AN00 |
| Price | About 200 EUR |
All specifications are provided as-is and may contain errors; we do our best to keep the information accurate but recommend re-verifying before purchase.