| Technology | GSM / HSPA / LTE |
| 2G bands | GSM 850 / 900 / 1800 / 1900 |
| 3G bands | HSDPA 850 / 900 / 2100 |
| 4G bands | LTE |
| Speed | HSPA, LTE |
| Announced | 2026, February |
| Status | Coming soon. Exp. release 2026, February |
| Dimensions | 167.6 x 78.6 x 7.5 mm (6.60 x 3.09 x 0.30 in) |
| Weight | - |
| SIM | Nano-SIM + Nano-SIM |
| Ingress Protection |
IP65 dust tight and water resistant (low pressure water jets) MIL-STD-810H compliant* * does not guarantee ruggedness or use in extreme conditions Drop resistant up to 1.5m |
| Type | IPS LCD, 120Hz, 700 nits (HBM) |
| Size | 6.78 inches, 112.1 cm2 (~85.1% screen-to-body ratio) |
| Resolution | 720 x 1576 pixels, 19.5:9 ratio (~256 ppi density) |
| OS | Android 15 |
| Chipset | Unisoc T7250 (12 nm) |
| CPU | Octa-core (2x1.8 GHz Cortex-A75 & 6x1.6 GHz Cortex-A55) |
| GPU | Mali-G57 MP1 |
| Card slot | microSDXC |
| Internal | 128GB 4GB RAM, 128GB 6GB RAM, 256GB 4GB RAM |
| Primary Camera | 50 MP |
| Features | LED flash, HDR, panorama |
| Video | Yes |
| Primary Camera | 8 MP |
| Video | Yes |
| Loudspeaker | Yes |
| 3.5mm jack | Yes |
| WLAN | Yes |
| Bluetooth | Yes |
| Positioning | GPS |
| NFC | No |
| Infrared Port | Yes |
| Radio | Unspecified |
| USB | USB Type-C, OTG |
| Sensors | Fingerprint (side-mounted), accelerometer |
| Type | 5200 mAh |
| Charging |
18W wired Reverse wired |
| Colors | Bass Black, Echo Silver, Vibe Purple, Melody Pink |
All specifications are provided as-is and may contain errors; we do our best to keep the information accurate but recommend re-verifying before purchase.