| Technology | GSM |
| 2G bands | GSM 900 / 1800 |
| Edge | Yes |
| GPRS | Yes |
| Announced | 2026, February |
| Status | Available. Released 2026, February |
| Dimensions | 117.7 x 50 x 14.2 mm (4.63 x 1.97 x 0.56 in) |
| Weight | 88 g (3.10 oz) |
| SIM | Dual SIM (Mini-SIM, dual stand-by) |
| Type | TFT |
| Size | 2.0 inches, 12.4 cm2 (~21.0% screen-to-body ratio) |
| Resolution | 120 x 160 pixels, 4:3 ratio (~100 ppi density) |
| Card slot | microSDHC |
| Internal | 4 MB 4 MB RAM |
| PhoneBook | Yes |
| Call Records | Yes |
| Primary Camera | QVGA |
| Video | No |
| Primary Camera | No |
| Loudspeaker | Yes |
| 3.5mm jack | Yes |
| WLAN | No |
| Bluetooth | No |
| Positioning | No |
| NFC | No |
| Radio | Wireless FM radio |
| USB | microUSB |
| Messaging | SMS |
| Games | Yes |
| Java | No |
| Extras | MP3 player |
| Type | 1750 mAh, removable |
| Colors | Gray, Blue, Purple |
| Price | About 20 EUR |
All specifications are provided as-is and may contain errors; we do our best to keep the information accurate but recommend re-verifying before purchase.