| Technology | GSM / HSPA / LTE |
| 2G bands | GSM 850 / 900 / 1800 / 1900 |
| 3G bands | HSDPA 850 / 900 / 2100 |
| 4G bands | LTE |
| Speed | HSPA, LTE |
| Announced | 2022, December |
| Status | Available. Released 2022, December |
| Dimensions | 9.5 mm thickness |
| Weight | 212 g (7.48 oz) |
| SIM | Nano-SIM + Nano-SIM |
| Type | IPS LCD, 400 nits |
| Size | 6.52 inches, 102.6 cm2 |
| Resolution | 720 x 1600 pixels, 20:9 ratio (~269 ppi density) |
| OS | Android 12 |
| Chipset | Mediatek MT6762 Helio P22 (12 nm) |
| CPU | Octa-core 2.0 GHz Cortex-A53 |
| GPU | PowerVR GE8320 |
| Card slot | microSDXC (dedicated slot) |
| Internal | 64GB 4GB RAM |
| Primary Camera |
13 MP, (wide), AF Other unspecified cameras |
| Features | LED flash |
| Video | 1080p@30fps |
| Primary Camera | 5 MP |
| Video | Yes |
| Loudspeaker | Yes |
| 3.5mm jack | Yes |
| WLAN | Yes |
| Bluetooth | Yes |
| Positioning | GPS, GLONASS, GALILEO, BDS |
| NFC | No |
| Radio | Unspecified |
| USB | USB Type-C 2.0 |
| Sensors | Fingerprint (rear-mounted); unspecified sensors |
| Type | Li-Po 5150 mAh |
| Colors | Blue, Purple, Black |
| Price | About 110 EUR |
All specifications are provided as-is and may contain errors; we do our best to keep the information accurate but recommend re-verifying before purchase.