| Technology | GSM / CDMA / HSPA / LTE |
| 2G bands |
GSM 850 / 900 / 1800 / 1900 CDMA 800 & TD-SCDMA |
| 3G bands | HSDPA 850 / 900 / 1700(AWS) / 2100 |
| 4G bands | 1, 2, 3, 4, 5, 7, 8, 12, 17, 18, 19, 20, 25, 26, 38, 39, 40, 41 |
| Speed | HSPA 42.2/5.76 Mbps, LTE (7CA) Cat20 2000/150 Mbps |
| Announced | 2019, August. Released 2019, August |
| Status | Discontinued |
| Dimensions | 158.8 x 75.7 x 9.3 mm (6.25 x 2.98 x 0.37 in) |
| Weight | 215 g (7.58 oz) |
| SIM | Nano-SIM + Nano-SIM |
| Type | Super AMOLED |
| Size | 6.41 inches, 100.9 cm2 (~83.9% screen-to-body ratio) |
| Resolution | 1080 x 2340 pixels, 19.5:9 ratio (~402 ppi density) |
| OS | Android 9.0 (Pie), Funtouch 9.1 |
| Chipset | Qualcomm SM8150 Snapdragon 855+ (7 nm) |
| CPU | Octa-core (1x2.84 GHz Kryo 485 & 3x2.42 GHz Kryo 485 & 4x1.78 GHz Kryo 485) |
| GPU | Adreno 640 (700 MHz) |
| Card slot | No |
| Internal |
128GB 8GB RAM, 128GB 12GB RAM UFS 3.0 |
| Primary Camera | 48 MP, f/1.8, (wide), 1/2.0", 0.8µm, PDAF |
| Second Camera | 13 MP, f/2.2, (ultrawide) |
| Third Camera | 2 MP, f/2.4, (depth) |
| Features | LED flash, HDR, panorama |
| Video | 4K@30/60fps, 1080p@30/60fps, 720p@1920fps |
| Primary Camera | 12 MP, f/2.0, (wide), 1/2.8", 1.28µm |
| Features | HDR |
| Video | 1080p@30fps |
| Loudspeaker | Yes |
| 3.5mm jack | Yes |
| Alert Types | 32-bit/192kHz Hi-Res audio |
| WLAN | Wi-Fi 802.11 a/b/g/n/ac, dual-band, Wi-Fi Direct |
| Bluetooth | 5.0, A2DP, LE, aptX |
| Positioning | GPS, GLONASS, BDS, GALILEO |
| NFC | Yes |
| Radio | No |
| USB | USB Type-C 2.0, OTG |
| Sensors | Fingerprint (under display, optical), accelerometer, gyro, proximity, compass |
| Type | 4500 mAh, non-removable |
| Charging | 44W wired |
| Colors | Black, Blue |
| Models | V1922A, V1922A |
| Price | About 410 EUR |
All specifications are provided as-is and may contain errors; we do our best to keep the information accurate but recommend re-verifying before purchase.